تبلیغات
سفر به موفقیت - کمی هم برای خودتان باشید
به سوی موفقیت

کمی هم برای خودتان باشید

پنجشنبه 15 مهر 1389 12:57 ب.ظ

نویسنده : سعیده رسولی

 

 

آیا یاد گرفته‌اید در زندگی "كمی هم برای خودتان" باشید. برای مثال، زمان‌های تنهایی‌تان را گاهی هم با خواندن كتاب پركنید. این دوست صمیمی و یكرنگ كه در هر شرایطی می‌تواند در كنار شما باشد.

درست زمانی كه در نیمه‌های شب، بی‌خوابی سخت آزارتان می‌دهد و احساس می‌كنید توانایی انجام هیچ كاری را ندارید؛ آن می‌تواند این نگرانی را از شما بزداید و آرامش و خواب را كم‌كم جایگزین آن كند.


یا هنگامی كه رنجی درونی ناشی از نوعی ناكامی یا خبری غیرمنتظره و غم‌انگیز یا بی‌خبری مضطرب‌كننده؛ درون شما را به شدت می‌كاود و درواقع درد می‌كارد؛ آن به طورمعجزه‌آسایی می‌تواند شما را از این حالت خارج كند و به دنیای دیگری كه قطعا از این شرایط بهتراست، ببرد؛ چون همیشه در كنار شماست؛ بدون هیچ چشم‌داشتی یا حتی بهانه‌ای برای نبودن...

یا چه بهتراز این دنیای پر رنج و درد پا را فراتر بگذاریم؛ دراوج شادی‌ها و رضایت‌مندی‌ها هم آن می‌تواند به ما كمك كند كه پیرامون خود را با همه خوبی‌ها و بدی‌ها‌یش ببینیم و با رسیدن به نقطه تعادل و حس همدردی نسبت به همنوعان، دنیایی از عشق و زیبایی ارزشمند را در وجودمان احساس كنیم.

به گونه ای دیگر، نمونه "كمی با خود بودن" را می‌توانید در رو آوری زنان خوش‌ذوق افغانی به ادبیات مشاهده كنید. آنجا كه شاعران جوان توانسته‌اند با دغدغه‌های به نوعی زنانه خود از كلی‌گویی‌های مرسوم گذركرده و تجربه‌ها و ریزبینی‌های فردی خود را درقالب شعر بیان كنند. سمیه رامش، شاعرجوان افغانی از جمله این زنان است كه اشعارخود را دركتابی با عنوان "كمی برای خودم" ارائه كرده است.

به این ترتیب، به نظر می‌رسد او نیز با كشف لطافت شعرهای مولانا در كنار ساختار قوی آن و ترجمه این اشعار، كمی با خود خلوت كرده است تا اگر شده حتی لحظاتی از گرمای این شور عاشقانه، برخوردار شود.

و در نهایت می‌رسیم به همان نیم بیت معروف كه هركسی از ظن خود شد یار من.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -